Fazetovacie stroje

Fazetovacie stroje sú nástroje na brúsenie drahokamov a šperkárske práce. Fazetovacie stroje zdokonalia vaše umelecké schopnosti a umožnia vám dosiahnuť precízne výsledky pri práci s rôznymi materiálmi.

Stroje z našej ponuky sú navrhnuté s ohľadom na variabilitu a pohodlie používateľa. S nízkou hlučnosťou a kompaktným dizajnom poskytujú efektívnu energetickú účinnosť, čo zaisťuje pohodlné pracovné prostredie. Fazetovacie stroje sú vhodné na rôzne aplikácie, od brúsenia a leštenia po frézovanie.

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom
Fazetovací stroj na brúsenie drahokamov 120W, 2800 ot./min.
327,11 € bez DPH
395,80 €
445,25 € (–11 %)

Fazetovací stroj s výkonom 120W a nízkou hlučnosťou je ideálny pre precízne brúsenie drahokamov. Okrem brúsenia vie gravírovať, vŕtať a čistiť. Spoľahlivé multifunkčné...

1137
Fazetovací stroj na brúsenie drahokamov, 120W, 1800 ot./min.
459,70 € bez DPH
556,24 €

Fazetovací stroj na brúsenie drahokamov, 120W, 1800 ot./min je ľahký, tichý stroj vyrobený z nerezovej ocele pre optimálny výkon. S funkciami rezania, gravírovania, vŕtania,...

1140

Fazetovací stroj je zariadenie používané prevažne v oblasti šperkárstva a drahokamov na brúsenie a tvarovanie povrchov drahokamov alebo iných drahých kameňov. Tu sú niektoré z hlavných využití fazetovacích strojov:

  1. Brúsenie šperkov: Fazetovacie stroje sa často používajú na brúsenie rôznych druhov drahokamov, ako sú diamanty, rubíny, zafíry a smaragdy. Tým sa vytvárajú rôzne tvary a vzory na povrchu kameňov, čím sa zvýrazňuje ich krása a lesk.
  2. Tvarovanie drahokamov: Pomocou fazetovacieho stroja môžete vytvárať rôzne tvary a vzory na povrchu drahokamov, ako sú okrúhle, oválne, princess-cut (kruhové s rohom), emerald-cut (smaragdový tvar) a ďalšie. To umožňuje šperkárom a dizajnérom vytvárať unikátne a esteticky pôsobivé šperky.
  3. Optické aplikácie: Fazetovacie stroje sa niekedy používajú aj v oblasti optiky. Môžu byť využívané na brúsenie a tvarovanie optických šošoviek a kryštálov pre rôzne optické prístroje, ako sú mikroskopy, ďalekohľady a fotoaparáty.
  4. Priemyselné využitie: Niektoré fazetovacie stroje môžu byť upravené alebo špeciálne navrhnuté na priemyselné účely. Môžu byť využívané na brúsenie a tvarovanie tvrdých materiálov, ako sú rôzne typy skla, keramika alebo dokonca tvrdé kovy.

Na povrchovú úpravu kovov, ako napríklad zlato, striebro, mosadz, nerezová oceľ a ďalšie, odporúčame použiť leštičku kovov. Fazetovací stroj nie je optimálne vybavený na dosiahnutie vysokého lesku na kovových povrchoch.